Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony! Czytaj więcej o polityce prywatności.
KASZËBË BASZKA Ogólnopolski Portal Baśkarzy

Brama Pomorza o Puchar Starosty Chojnickiego

220611Chojnice17

11.06.2022 Szkoła Podstawowa nr 7 ul Tuwima 2 w Chojnicach został rozegrany Turniej Kaszubskiej Baśki, rozegrano go wg. obowiązujących przepisów gry Baszka Méster Sport 5x32 rozdania As Trefl w kategoriach: drużynowej, oraz open, VII Masters Pomorze.

Otwarcia turnieju dokonał Włodzimierz Łangowski reprezetujący ZKP Chojnice.

W kategorii open pierwsze miejsce zdobył Winter Marek reprezentujący zespół Bory Tuchola, 2. Narloch Kazimierz – Borowiak Czersk, 3. Paszke Ireneusz – Mocna Czwórka, 4. Tomas Janusz – Pasjonaci, 5.Czarnowski Zdzisław – Skowronki Kinice, 6. Szutowski Piotr - As Pik III Chełmża, 7.Jagodziński Marian – Wisła Chełmno, 8. Trzciński Krzysztof – As Kier Unisław, 9. Ołowski Marian – Baszta Bytów, 10. Bruski Michał – Skowronki Kinice.

Panie: 1.Chrapkowska Mirosława – Sami Swoi, 2.Żywicka Lidia – Zamek Bytów, 3. Bołtruczyk Maria – Baszta Bytów.

Drużynowo: 1. Bory Tuchola, 2. Wisła Chełmno, 3. Baszta Bytów, 4. Mocna Czwórka, 5. As Kier Unisław, 6.As Pik III.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i nagrody, w przerwach między rundami zawodnicy mieli do dyspozycji catering. Turniej Baśki przebiegał w miłej i sportowej rywalizacji.

Patronat honorowy:

Marek Szczepański – Starosta Chojnicki

Jarosław Kuklewski – Prezes ZKP

 

 

 

Polski pokerzysta wygrał prestiżowy turniej i zarobił ponad 1 mln euro

polski pokerzysta wygr

Piotr Nurzyński wygrał turniej EPT w Barcelonie i zarobił ponad 1 mln euro. Polak pokonał w całej rywalizacji niemal 2 tys. zawodników!

Gwiazdor futbolu w szponach hazardu.

gwiazdor futbolu

Arda Turan znalazł się na cenzurowanym w kolorowej prasie. Gracz Barcy stracił fortunę w jednym z kasyn w stolicy Katalonii.

Arda Turan po zakończeniu sezonu w La Liga udał się do kasyna w Barcelonie, gdzie miał stracić dużą kwotę pieniędzy - dowiedziało się Catalunya Radio. Według relacji informatora stacji radiowej, turecki piłkarz "Dumy Katalonii" po przegraniu pewnej sumy próbował się odegrać i postawił wszystkie pieniądze, jakie miał przy sobie.

Nie miał jednak szczęścia. - Turan stracił fortunę w barcelońskim kasynie - można przeczytać w "El Periodico". Hiszpańskie media nie podają ile stracił zawodnik Barcelony, ale podkreślają, że może chodzić o bardzo duże pieniądze.

Zdaniem dziennikarza Xaviego Camposa, przegrana w kasynie miała mocno naruszyć majątek 30-letniego sportowca. Na liście płac w klubie z Camp Nou za ubiegły sezon Turan - z zarobkami na poziomie 4 mln euro rocznie - znalazł się na dziesiątym miejscu.

Kilka dni temu gwiazdor futbolu znalazł się w centrum skandalu, do którego doszło w samolocie, lecącym z turecką kadrą z meczu w Macedonii (wynik 0:0). Reprezentant Turcji miał zaatakować dziennikarza, który poruszył temat premii finansowych w eliminacjach do Euro 2016.

Źródło https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/693494/gwiazdor-barcelony-w-szponach-hazardu-przegral-duze-pieniadze-w-kasynie

DWHelena logo-main-2 

cc09 o

 

Logo_OPO_Cetniewo-male.jpgbk.jpgchelmza.jpggck.jpgkontra.jpgksks.jpgpuck.jpgskj70.jpgwlks.jpgwolsztyn.jpgzkpjpg.jpg